Sıkça Sorulan Sorular

 

  • Siparişimi nasıl iade edebilirim?

- 
Satın aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilirsiniz. İade işleminizi kargo bedeli ödemeden gerçekleştirmek isterseniz mutlaka Aras Kargo ile yapmanız gerekmektedir.

- İade işleminizden önce mutlaka tarafımıza telefon ya da e-posta ile ulaşarak ön bilgilendirme yapınız.

- İade etmek istediğiniz ürünleri faturasi ile beraber göndermeniz gerekmektedir, aksi taktirde iade talebi kabul edilmeyecektir.

- İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken konu kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasını ürün ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurum adına düzenlenen siparişlerin iadeleri İade Faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır ve iade işlemi gerçekleşmeyecektir.

-  385 Sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca yeni uygulama!

 Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz gerçekleştirilemeyecektir.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

- Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir yazı göndermeniz gerekmektedir.

 - İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri mutlaka ücretsiz gönderi yapabilmek için Aras Kargo ile gönderim yapmanız gerekir.

- İade etmek istediğiniz ürün, istekleriniz veya açıkça kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların iadesi mümkün değildir.

- İade kargonuz Lüksbazaar’a ulaştıktan sonra size bir bilgi e-postası gönderilecek ve ürün bedelini ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza iade edilecektir. Taksitli ödemelerinizde, geri ödemeniz taksitli iade edilecektir. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir.  İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, size gönderdiğimiz bilgi e-postasının içinde yer alan “İade İşlem Numarası” ile bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

  • Hediye’mi nasıl değiştirebilirim?

Paketinizin içinden bir “Değiştirme Kartı” çıkmaktadır. Eğer size hediye gelen ürünü başka bir ürün ile değiştirmek isterseniz, Değiştirme Kartınızın üzerindeki 444 52 02 telefon numarasına ya da iletisim@luksbazaar.com e-posta adresine yapmak istediğiniz değişikliği, Sipariş Numarası, Fatura Tarihi, Fatura Numarası ile beraber bildirmeniz gerekmektedir. Değiştirme Kartınızın üzerindeki “ Son Değiştirme Tarihi” geçmemiş olması gerekmektedir. Son değiştirme tarihi sona ermiş ürünlerin değişikliği yapılamamaktadır. Yapmak istediğiniz değişiklik Lüksbazaar ekibi tarafından onaylandıktan sonra tarafınıza kargo şirketi yönlendirilecektir. Değişiklik yapmak istediğiniz ürünün Lüksbazaar’a ulaştıktan sonra size bir bilgi e-postası gönderilecek ve ürün bedelini para puan olarak hesabınıza aktarılacaktır. Bir sonraki alışverişinizde para puanınızı kullanarak alışveriş yapabileceksiniz.

 

  • Siparişim ne durumda?

Satın almış olduğunuz ürünün durumunu takip etmek için “Hesabım” bölümünden, “Siparişlerim”i seçerek ulaşabilirsiniz. Siparişlerim bölümünde, tüm siparişlerinizin durumunu görebilirsiniz.

 

  • Hediye seçme asistanı nedir?

Hediye seçme asistanı size ne alacağınızı bilmediğinizde yardımcı olacaktır. Dilerseniz cevaplayacağınız 3 soru ile karşınıza uygun olabilecek ürünleri çıkartıp, hayatınızı kolaylaştırmanıza ve vakit kazanmanıza yarayacaktır. Çeşitli vesileler ve kişilere gore ayırmış olduğumuz ürünleri bulabileceğiniz bir platform oluşturduk.

 

  • Hediye listesi nasıl oluşturuluyor ve ne işe yarıyor?

Hediye Listesi oluşturmak artık çok kolay. Evlilik, doğum günü, “baby shower” gibi dilediğiniz özel günleriniz için çok kolay bir şekilde oluşturabileceğiniz “hediye listesi” bölümündeki listeniz ile istediğiniz hediyeler size ulaşırken, sizi mutlu edecek hediyeyi almak isteyen sevdiklerinize de büyük bir kolaylık sağlamış olacaksınız. Ya da sevdiklerinizin oluşturduğu listeden hediye alırken, hediyenizi verdiğiniz yakınınızın mutlu olacağını bilmenin keyfini süreceksiniz. Sizde bir liste yapmaya ne dersiniz?

 

  • Katkıda Bulun ne demek?

Bazen tek bir hediye almaktansa, liste sahibinin istediği bir hediyeye katkıda bulunmayı tercih edebilirsiniz. Bütçenize uygun, istediğiniz rakamda, dilediğiniz ürüne katkıda bulunabilirsiniz. Sizin katkıda bulunduğunuz meblağ’nın geri kalan miktarını liste sahibi ya da sevdikleri tamamlayıp ürünü alabilirler. Böylece siz de istedikleri güzel hediyeye sahip olmalarını kolaylaştırmış olursunuz.

 

  • Özel hediye paketlerinde ambalaj ebadı fiyat farkı yaratıyor mu?

Alışverişinizde size sunduğumuz ambalaj seçeneklerinizden dilediğinizi seçebilirsiniz. Standart Lüksbazaar paketleri ücretsiz olup, birbirinden özel diğer ambalajların fiyatı ise tüm ebatlar için 5.99 TL’dir. Ebat farklılıkları fiyat farkı yaratmamaktadır.

 

  • Bilgilerim güvende mi?        

Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biridir. Kullanılan hiçbir bilgi diğer kurum veya kuruluşlar ile paylaşılmaz. Bazı durumlarda bankadan siparişinizin teyidi sözlü olarak istenebilir. Bu durumda bankanız sizi kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz.

 

  • Hediye Çekini nasıl kullanabilirim?

 Size bir “Hediye Çeki” hediye geldiğinde, e-posta olarak tarafınıza bir kod iletiliyor.  Herhangi bir alışverişinizin sonunda Promosyon/Hediye Çeki Kuponu ekle butonunun yanına, size verilmiş olan kodu girip alışverişinizi sonlandırabilirsiniz. Eğer Hediye Çek’inizden daha yüksek fiyatta bir ürün satın alıyorsanız üstünü tamamlamanız gerekmektedir. Eğer daha düşük fiyatta bir ürün alıyorsanız, hediye çekinizden kalan miktar Lüksbazaar hesabınızda “para puan” olarak kullanılabilecektir.

 

  • Hangi Kargo şirketi ile çalışıyorsunuz?

Tüm gönderilerimiz için Aras Kargo ile çalışmaktayız. Paketiniz kargoya verildikten sonra ortalama 3 iş günü içerisinde teslim edilecektir.